FINISTAVstavebniny

Nádrže na dažďovú vodu pre každú záhradu

/

Exkluzívna, klasická, moderná - pre každého máme dekoračnú nádrž, ktorá sa mu bude páčiť!

  • Woody
    Woody - nástenná nádrž vo prevedení darkwood

Každý vášnivý záhradník potvrdí, že záhrada miluje dažďovú vodu. Tento prírodný zdroj je zadarmo a neobsahuje vodný kameň čo ho robí ideálnym pre záhradné rastliny.

Otvorené sudy na dažďovú vodu sú stále menej časté a pre dobrý dôvod: svetlo podporuje tvorbu rias a otravné komáre vďačne využívajú otvorené nádrže ako svoju liaheň. Firma Graf má mnohoročné skúsenosti so skladovaním dažďovej vody a má riešenia, ktoré technologicky aj vizuálne predčia klasické nádoby. Dnes ich môžu záhradníci používať nielen na zalievanie ich milovaných rastlín, ale aj na dotvorenie štýlu záhrady.

Woody, nástenná nádrž vzbudzujúce dojem debny, vyzerá, ako by vždy stála na mieste pri stene. Jej povrch klamlivo pôsobí ako zvetrané drevo. Ďalší model na druhej strane skrášľuje záhradu imitáciou steny z prírodného kameňa. Tieto nádrže sú pre ich menšiu výške jednoduché použiť ako stojan na kvetináče s kvetmi alebo s malou bylinkovou záhradkou.

Elegantná nádrž a ratanovým povrchom alebo amfory vo farbe terracotta sú tiež veľmi populárne. Iné modeli majú integrovaný kvetináč a majiteľ si tak môže skrášliť nádrž podľa svojej predstavy.

Kompletný systém pre nadzemné dekoračné nádrže

  • Graf Systém
    kompletný systém - nádrž, zberač, kohútik a hadica

Graf prináša ucelený systém pre zber dažďovej vody do nadzemných nádrží. Jeho súčasťou je samotná nádrž, filter/zberač vody na pripojenie nádrže k odkvapovej rúre, kohútik na odoberanie vody z nádrže a ako doplnok univerzálna hadicová sada, ktorá slúži ako ukazovateľ množstva vody v nádrži a na jej kompletné vypustenie.

Nádrže sú pripravené na použitie hneď po prvom daždi po namontovaní na bežnú odkvapovú rúru. Potom už len zásobujú záhradu tým čo najviac potrebuje v horúcom letnom dni - čerstvou dažďovou vodou bez vodného kameňa a zadarmo. Voda je ľahko dostupná kohútikom alebo hadicou, ktorá sa jednoducho našróbuje do pripraveného otvoru na nádrži.

Ponuka nádrží je skutočne široká. Obsahuje viac ako 50 tvarov, farieb a veľkostí tak uspokojili každého majiteľa záhrady a vyhoveli jeho alebo jej vlastným predstavám.

Celú ponuku nájdete na novej stránke dekoračné nádrže.