FINISTAVstavebniny

Pásky na spevnenie sadrokartónových rohov

Koniec s prasklinami a krivými rohmi na sadrokartóne!

Tuff tape páska na vystuženie vnútorných rohov

Páska Tuff-Tape je ideálna náhrada akrylu na vystuženie všetkých vnútorných rohov na sadrokartónových konštrukciách. Kút zatmelený s páskou Tuff-Tape nepraská, netvoria sa v ňom trhliny a tým sa minimalizuje riziko následných reklamácií. Alternatívne je možné ju použiť aj na ploché spoje.

Páska je vyrobená z patentovaného kompozitného materiálu, ktorý je zložený z bavlny, vlny, elotexu a latexového pojiva. Predĺženie v ťahu až 160 %.

Páska Tuff-Tape je vode odolná a preto je možné ju používať aj na tmelenie okolo sprchových kútov alebo vaní v kúpelniach.

Medium páska na vystuženie vnútorných rohov

Páska Medium je tenšia ako páska Original. Oproti páske Tuff-Tape je možné ju použiť nie len do 90 stupňových kútov, ale aj do atypických uzavretých uhlov. Je dostatočne pevná, aby zabraňovala praskaniu.

Takisto ako páska Tuff-Tape je vode odolná a je možné ju použiť aj v priestoroch s vyššou vlhkosťou.

Original univerzálna páska na vystuženie vnútorných aj vonkajších rohov

Najuniverzálnejšia páska. Je vhodná na vkladanie do vonkajších aj vnútorných rohov, nepravidelných rohov a na tmelenie v oblastiach vikierov a okenných špaliet.

Veľmi pevná a vodeodolná, odoláva korozii.

Podobne ako ostatné pásky Straitflex aj páska Original zabraňuje praskaniu spojov. Pri aplikácii na vonkajšie rohy s ňou spotrebujete výrazne menej materiálu ako pri vkladaní klasických hliníkových líšt. Dobre vyrovnáva bežné nerovnosti podkladu. Odoláva nárazom, odštiepovaniu farby a tiež bežným problémom s praskaním.

Mid flex 300 pevná páska do podkrovia, na vikiere, okolo strešných okien

Páska Mid Flex 300 je ideálnym riešením pre podkrovia. Je zvlášť vhodná na spevnenie rohov v prechodoch medzi stropom a šikminou a šikminou a rovnou stenou, na tmelenie rohov v oblasti vikierov a strešných okien.

Pri montáži konštrukcie podkrovia odporúčame tiež použiť Norgips "V" profil do podkrovia.

Je dobré ju použiť aj na vonkajšie rohy, kde je treba použiť veľké množstvo tmelu. Dobre vyrovnáva nepravidelnosti nosnej konštrukcie. Dá sa použiť aj na výmenu zničených hliníkových rohových líšt.

Mid Flex 300 páska je veľmi pevná a vodeodolná, odoláva korozii. Je spracovateľná bežnými nástrojmi s použitím štandardných tmelov.

Arch flex papierová páska na vytváranie oblúkov

Páska Arch Flex je ideálne riešenie pre oblúkové konštrukcie ako sú oblúkové okná, dvere, prechody medzi miestnosťami, oblúkové steny, stropy alebo schodiská.

Hrana pásky je vystužená oceľovou páskou a naviac laminovaná pre dokonalý oblúk. Páska umožňuje jednoduchý prechod z oblúka na rovnú stenu v jednom kroku bez nutnosti nadpájať rôzne pásky alebo profily.

Vodeodolná, odoláva korozii.

Spracovateľná bežnými nástrojmi s použitím štandardných tmelov.

3D Joint Tape pevná papierová páska do spojov

  • Joint Tape 3D
    Papierová páska Joint Tape 3D na sadrokartón

3D joint tape je papierová páska, ktorá sa vkladá do plochých spojov medzi dvoma doskami sádrokartónu. Páska 3D obsahuje patentované perforovanie, ktoré minimalizuje prekĺzovanie pri vkladaní.

Spoj prevedený papierovou páskou je najkvalitnejší spomedzi všetkých pások. Použitím pásky 3D Joint Tape vytvoríte pevnejší spoj ako s použitím štandardných samolepiacich alebo sklovláknitých pások.

Špeciálne pásky na sadrokartón cenník

výrobok šírka balenie cenník akcia
Tuff Tape 57 mm 10 bm/ks 8,50 €/ks 7,70 €/ks
Tuff Tape 57 mm 30 bm/ks 19,00 €/ks 17,00 €/ks
Medium 57 mm 10 bm/ks 9,00 €/ks 8,00 €/ks
Medium 57 mm 30 bm/ks 24,00 €/ks 21,50 €/ks
Original 61 mm 10 bm/ks 10,50 €/ks 9,50 €/ks
Original 61 mm 30 bm/ks 29,00 €/ks 26,00 €/ks
Mid Flex 300 76mm 30 bm/ks 34,00 €/ks 30,50 €/ks
Arch Flex 87mm 15 bm/ks 23,50 €/ks 21,00 €/ks
3D Joint Tape 50 mm 150 bm/ks 5,90 €/ks 5,30 €/ks

akcia: cena platí do konca roku 2014