Zámková dlažba Presbeton a Weissenbock

Dlažba HOLLAND

Dlažba HOLLAND prírodná"" height="280" width="400"/>
Dlažba HOLLAND prírodná
Dlažba HOLLAND prírodná"" height="280" width="400"/>
Dlažba HOLLAND prírodná
Dlažba HOLLAND III colormix Fénix"" height="280" width="400"/>
Dlažba HOLLAND III colormix Fénix
Holland: Charakteristika

Tvarovaná dlažba HOLLAND je vo svojich mnohorozmerových modifikáciách a rôznych výškach určená pre všetky základné typy predpokladaného zaťaženia. Jednotlivé kamene s rovnakou výškou je možné spolu kombinovať do mnoho skladieb. Kamene s výškou 40 mm sú určené iba pre pohyb chodcov, výška 60 mm je pre chodníky, pešie zóny a záhrady, parkové úpravy a občasný pojazd osobných automobilov. Dlažobné kamene s výškou 80 mm je možné použiť pre plochy s vyššou záťažou, t.j. automobilové komunikácie, parkoviská, autobusové zástavky. V ponuke je prevedenie dlažieb v niekoľkých farbách, niektoré typy taktiež v prevedení colormix.

Zámková dlažba H-PROFIL

Zámková dlažba H-PROFIL prírodná"" height="280" width="400"/>
Zámková dlažba H-PROFIL prírodná
Zámková dlažba H-PROFIL prírodná"" height="280" width="400"/>
Zámková dlažba H-PROFIL prírodná
Cyklotrasa zo zámkovej dlažby H-PROFIL bez fazety v červenej a prírodnej farbe"" height="280" width="400"/>
Cyklotrasa zo zámkovej dlažby H-PROFIL bez fazety v červenej a prírodnej farbe
H-profil: Charakteristika

Klasická tvarovaná dlažba H-PROFIL je vhodná pre všetky typy zpevnených plôch ako na verejných priestranstvách, tak v okolí rodinných domov. Jej prednosťou je pevná väzba medzi dlažobnými kameňmi, ktoré do seba zapadajú a tvoria pevný zámok proti posúvaniu. Dlažba vo výške 60 mm je vhodná pre chodníky, pešie zóny, záhrady a parkové úpravy. Kamene vo výške 80 mm sú určené pre plochy s vyššou záťažou, napríklad automobilové komunikácie, parkoviská, autobusové zastávky. Dlažba s výškou 100 mm sa uplatní v plochách s extrémnym zaťažením, ako sú prekladiská alebo sklady. Prevedenie bez fazety je vhodné na dláždenie komunikácií pri obchodných centrách.

Dlažba QUATRO

Dlažba QUATRO s pemrlovaným povrchom"" height="280" width="400"/>
Dlažba QUATRO s pemrlovaným povrchom
Dlažba QUATRO I červená, QUATRO II piesková"" height="280" width="400"/>
Dlažba QUATRO I červená, QUATRO II piesková
Quatro: Charakteristika

Tvarovaná dlažba QUATRO s pemrlovaným povrchom sa skladá z piatich dlažobných kameňov s jednotnou výškou 80 mm. Rozmanitosť veľkostí kameňov, ktoré je možné objednať samostatne, umožňuje vytvoriť veľkú škálu skladobných variantov tvarov a farieb. Svojou rovnomerne hrubou štruktúrou povrchu táto dlažba imituje prírodný kameň a je vhodná do historických častí miest, do parkov, pre pešie zóny, a do okolia rodinných domov. Naopak dlažba QUATRO s hladkým povrchom sa radí do kategórie univerzálnych dlažieb pre náročnú prevádzku tam, kde je požadovaná vyššia únosnosť vydláždenej plochy, napr. priľahlé plochy obchodných centier alebo taktiež na dláždenie chodníkov, kde sa počíta s pravidelným pojazdom a parkovaním automobilov.

Zámková dlažba UNI-DEKOR

Zakončenie zámkovej dlažby UNI-DEKOR cestným obrubníkom"" height="280" width="400"/>
Zakončenie zámkovej dlažby UNI-DEKOR cestným obrubníkom
Detail povrchu zámkovej dlažby UNI-DEKOR prirodnej farby"" height="280" width="400"/>
Detail povrchu zámkovej dlažby UNI-DEKOR prirodnej farby
Uni-Dekor: Charakteristika

Univerzálna tvarovaná zámková dlažba na základné použitie v mestách, obciach, ale i v okolí rodinných domov. Kamene vo výške 60 mm sú vhodné na dláždenie chodníkov, peších zón, záhradných a parkových ciest, námestí, cyklistických chodníkov a pod. Kamene vo výške 80 mm sú vhodné pre plochy s vyšším zaťažením, napr. automobilové komunikácie, parkoviská, autobusové zástavky a pod. Pre svoj príjemný vzhľad sú dláždené plochy vhodné i pre vjazdy do garáži a parkovacie plochy pri rodinných domoch, malých prevádzkach, záhradných reštaurácií a športových klubov.

Zámková dlažba PAROLIN

Zámková dlažba PAROLIN prírodná"" height="280" width="400"/>
Zámková dlažba PAROLIN prírodná
Zámková dlažba PAROLIN prírodná"" height="280" width="400"/>
Zámková dlažba PAROLIN prírodná
Zámková dlažba PAROLIN piesková"" height="280" width="400"/>
Zámková dlažba PAROLIN piesková
Parolin: Charakteristika

Klasický tvar väzobnej dlažby s vlnovým zámkom. Táto prednosť zabezpečuje stabilitu spevnenej plochy proti účinkom zaťaženia alebo posúvania kameňov. Kamene s výškou 60 mm sú vhodné pre chodníky, pešie zóny, záhrady a parkové úpravy. Kamene s výškou 100 mm sú určené pre plochy s vyšším zaťažením, t..j. automobilové komunikácie, parkoviská a autobusové zastávky.

Dlažba SEKONA

Dlažba SEKONA prírodná, HOLLAND II červená"" height="280" width="400"/>
Dlažba SEKONA prírodná, HOLLAND II červená
Dlažba SEKONA mix farieb"" height="280" width="400"/>
Dlažba SEKONA mix farieb
Sekona: Charakteristika

Jedinou dlažbou, ktorá kombinuje vlastnosti plošnej i tvarovanej dlažby, je dlažba SEKONA. Vďaka výške 60 mm je použiteľná i pre občasný pojazd osobnými automobilmi a veľká plocha jej dodáva eleganciu a výraznú kresbu. Dlažba umožňuje ľahké kombinovanie s ďalšími dlažbami predovšetkým štvorcového typu o rovnakej výške 60 mm do zaujímavých skladieb i možných farebných kombinácií.

Dlažby HAKL, KOLOS

Dlažba HAKL prírodná"" height="280" width="400"/>
Dlažba HAKL prírodná
Dlažba HAKL prírodná"" height="280" width="400"/>
Dlažba HAKL prírodná
Dlažba KOLOS prírodná a HAKL piesková"" height="280" width="400"/>
Dlažba KOLOS prírodná a HAKL piesková
Hakl, Kolos: Charakteristika

Dlažbu HAKL tvoria tri typy dlažobných kameňov. Hrany dlažobných kameňov sú mierne zvlnené a dodávajú dlaždenej ploche prirodzený vzhľad s drobne zakrivenými a nepravidelnými špárami. Táto dlažba sa výrazne uplatní nielen v okolí rodinných domov, ale i na verejných priestranstvách, na dlaždenie pri kultúrnych a historických stavbách, na peších zónach i v blízkosti miest, kde sa počíta s občasným pojazdom osobných automobilov, pretože dlažba má dostatočnú výšku 70 mm pre strednú záťaž. Tento systém je možné veľmi dobre kombinovať s podobne tvarovanou dlažbou KOLOS, takže dlaždenie s HAKLom je možné obohatiť o polkruhy, výseče a vejáre z dlažby KOLOS. Základom dlažby KOLOS je kruhový obrazec s max. priemerom 154 cm.

Dlažby VISIO, RHOMBEN

"" height="280" width="400"/>
Dlažba VISIO v prírodnej, bielej a čiernej farbe"" height="280" width="400"/>
Dlažba VISIO v prírodnej, bielej a čiernej farbe
Dlažba RHOMBEN, 3D vzor z prírodnej, bielej a čiernej farby"" height="280" width="400"/>
Dlažba RHOMBEN, 3D vzor z prírodnej, bielej a čiernej farby
Visio, Rhomben: Charakteristika

Tvarované dlažby VISIO a RHOMBEN sú predstaviteľkami typu dlažieb s tzv. priestorovým efektom dláždenej plochy. Je to zaujímavý typ zámkovej dlažby vhodný predovšetkým pre skladbu z dvoch resp. troch farebných odtieňov, kedy sa dá vytvoriť na dláždenej ploche v určitej skladobnosti vizuálny vzor trojrozmerných geometrických tvarov. No použitie dlažby je inak štandardnou záležitosťou pre dláždenie plôch s ľahkým zaťažením predovšetkým pri rodinných domoch, v okolí bazénov, záhrad a odpočinkových zón. Vizuálny efekt dlažby najlepšie vynikne pri dlaždení väčších plôch.

Dlažba BRENDA

Dlažba BRENDA colormix Kalahari"" height="280" width="400"/>
Dlažba BRENDA colormix Kalahari
Dlažba BRENDA colormix Kalahari"" height="280" width="400"/>
Dlažba BRENDA colormix Kalahari
Dlažba BRENDA colormix Karakum"" height="280" width="400"/>
Dlažba BRENDA colormix Karakum
Brenda: Charakteristika

Tvarovaná dlažba Brenda je tvorená tromi dlažobnými kameňmi s mierne zaoblenými okrajmi a menej výraznou fazetou, vyrába sa v jednotnej výške 60 mm. Je vhodná pre dlaždenie všetkých typov pochôdzných plôch. Dlažobné kamene majú príjemný mäkko pôsobiaci povrch, dlažobná plocha pripomína historickú kamennú dlažbu.
BRENDA je vhodná nielen k dláždeniu chodníkov a plôch rodinných domov, ale i na verejné priestranstvá, do záhrad a parkov. V prevedení colormix sa môže stať významným prvkom celkového estetického zámeru pri rekonštrukciách historických lokalít, ale i atypických stavieb.

Dlažby MAGIC, TRES MIX

Dlažba MAGIK IV colormix Vario"" height="280" width="400"/>
Dlažba MAGIK IV colormix Vario
Dlažba MAGIK II colormix Karakum"" height="280" width="400"/>
Dlažba MAGIK II colormix Karakum
Dlažba TRES colormix Kalahari"" height="280" width="400"/>
Dlažba TRES colormix Kalahari
Magic, Tres mix: Charakteristika

Tvarovaná dlažba Magic je dlažba s jemným reliéfom na povrchu a skladá sa z troch kameňov MAGIK l,ll a MAGIK lV, ktoré je možné objednať samostatne alebo kombinovať. Vyrábajú sa v hrúbke 60 mm, čím je predurčená hlavne na ľahkú a stredne náročnú prevádzku. Kameň MAGIK lV sa vyrába v hrúbke 80 mm a je teda vhodný na budovanie spevnených plôch s väčším zaťažením, napr. pri pojazd osobnými automobilmi. Táto dlažba vďaka farebnému melírovaniu, nie je citlivá na na povrchové znečistenie a je vhodná na chodníky a cesty do parkov, pre priestranstvá so starými stromami a verejnou zeleňou, ku gaštanom, na dlaždenie v okolí rodinných domov a záhrad.

Tvarovaná dlažba TRES sa skladá z troch veľkých dlažobných kameňov s jemne reliéfnym nášľapom a fazetou, vyrába sa v jednotnej výške 60 mm. Je vhodná na dláždenie všetkých typov pochôdznych plôch. Dlažobné kamene TRES majú neobvyklý obrys. Každý kameň má dve strany rovné a dve strany jemne nepravidelne zvlnené. Pri pokládke vznikajú nepravidelné príjemne sa meniace špáry a celková plocha pôsobí prirodzene, skladba je tým voľnejšia a menej geometrická. Táto dlažba je vhodná nielen na dláždenie chodníkov a plôch v okolí rodinných domov , ale taktiež pre verejné priestranstvá, do záhrad a parkov, k spoločenským a kultúrnym budovám, kde sa počíta s väčšou plochou a väčším pohybom chodcov.

Dlažba GOTIK

Dlažba GOTIK IV červenočierna"" height="280" width="400"/>
Dlažba GOTIK IV červenočierna
Dlažba GOTIK III, IV piesková, čierna"" height="280" width="400"/>
Dlažba GOTIK III, IV piesková, čierna
Dlažba GOTIK III, IV šedočierna"" height="280" width="400"/>
Dlažba GOTIK III, IV šedočierna
Gotik: Charakteristika

Tvarovaná dlažba s reliéfnym povrchom nášľapnej plochy, skladajúcej sa z dvoch kameňov GOTIK lll a GOTIK lV, sa vyrába v jednotnej hrúbke 80 mm, čím je predurčená nielen na dláždenie chodníkov a plôch pre chodcov, ale i pre budovanie zpevnených plôch s väčším zaťažením alebo náročnejšou prevádzkou kde sa počíta s pojazdom osobných automobilov. Farebné prevedenie tejto dlažby má viacero variantov. Dlažba v prevedení colormix nie je tak citlivá na povrchové znečistenie a je vhodná na chodníky, cesty do parku, na priestranstvá so starými stromami a verejnou zeleňou, k fontánam, k obchodom. na parkoviská, na chodníky i pojazdové komunikácie. V každom prípade je vhodná i k okoliu rodinných domov, na plochy pre parkovanie automobilov alebo vjazdy do garáží.

Dlažba HISTORIK

Dlažba HISTORIK I, II mix farieb"" height="280" width="400"/>
Dlažba HISTORIK I, II mix farieb
Dlažba HISTORIK I, II mix farieb"" height="280" width="400"/>
Dlažba HISTORIK I, II mix farieb
Dlažba HISTORIK I, II mix farieb"" height="280" width="400"/>
Dlažba HISTORIK I, II mix farieb
Historik: Charakteristika

Dlažba so zámerne otlčeným vzhľadom, s poškrabaným povrchom, ktoré takto vytvorenou patinou pripomínajú vzhľad starých dlažobných kameňov. Dlažba HISTORIK je vhodná pre ľahkú i náročnú prevádzku, k súkromným objektom i na verejné priestranstvá. Je ich možné veľmi dobre použiť tam, kde vynikne jej prirodzený vzhľad a široké farebné možnosti - historické častí miest a obcí, parky, záhrady, nádvoria a vchody do kultúrnych historických budov - pred školy, univerzity, múzea a galérie. HISTORIK však nájde uplatnenie aj pri nových moderných stavbách.Táto dlažba je veľmi vhodná pre oživenie okolia rodinných domov, nových stavieb i rekonštruovaných dláždených plochách. K tejto dlažbe sa hodia otĺkané murovacie kamene CRASH BLOCK na výstavbu oplotenia a múrikov a otĺkaný krajový kameň ako vhodná náhrada štandardných obrubníkov.

Dlažba GRITO

Dlažba GRITO III biela, šedá "" height="280" width="400"/>
Dlažba GRITO III biela, šedá
Dlažba GRITO III šedá , žltá"" height="280" width="400"/>
Dlažba GRITO III šedá , žltá
Dlažba GRITO III žltá"" height="280" width="400"/>
Dlažba GRITO III žltá
Grito: Charakteristika

Tryskaná dlažba GRITO je určená na dláždenie plôch s veľkým zaťažením, hlavne pre pešie zóny na verejných priestranstvách, do záhrad a okolia rodinných domov. Jej decentný tvar a vzhľad sa taktiež dobre uplatňuje pri rekonštrukciách historických lokalít v mestách a obciach. Následným tryskaním dôjde ku konečnej úprave povrchu do jemnej zrnitosti. Túto tvarovanú dlažbu je možné použiť samostatne alebo ju kombinovať do tvarových a farebných skladieb.

Dlažba RELIT

Dlažba RELIT II colormix Piano"" height="280" width="400"/>
Dlažba RELIT II colormix Piano
Relit: Charakteristika

Tryskaná dlažba RELIT je určená na dláždenie plôch s veľkým zaťažením, hlavne pre pešie zóny na verejných priestranstvách, do záhrad a okolia rodinných domov. Jej decentný tvar a vzhľad sa taktiež dobre uplatňuje pri rekonštrukciách historických lokalít v mestách a obciach. Následným tryskaním dôjde ku konečnej úprave povrchu do jemnej zrnitosti. Túto tvarovanú dlažbu je možné použiť samostatne alebo ju kombinovať do tvarových a farebných skladieb.

Dlažba MONUME

Dlažba MONUME colormix Piedo"" height="280" width="400"/>
Dlažba MONUME colormix Piedo
Dlažba MONUME prírodná s trýskaným povrchom"" height="280" width="400"/>
Dlažba MONUME prírodná s trýskaným povrchom
Monume: Charakteristika

Milovníci veľkoformátových dlažieb určite ocenia tohtoročnú novinku - dlažbu MONUME, ktorej pokládka vzhľadom na veľkosť kameňov (600 x 400 mm alebo 600 x 200 mm) je veľmi rýchla. V prípade prevedenia "skladba" je doplnená aj o okrajové kamene ( MONUME - 300 x 400 mm a MONUME ll - 400x 200 mm, 200 x 200 mm). Výška dlažby je 80 mm čo ju predurčuje k širokému využitiu a to ako pre ľahkú tak i pre stredne ťažkú prevádzku, ako je pojazd osobnými automobilmi, tzn. vhodné riešenie vjazdu do garáže alebo vydláždenie námestia a pod. Svoje využitie nájde ako na súkromných priestranstvách, tak i vo verejnom sektore.

Dlažba RUBIK

Dlažba RUBIK colormix Mano"" height="280" width="400"/>
Dlažba RUBIK colormix Mano
Dlažba RUBIK colormix Mano"" height="280" width="400"/>
Dlažba RUBIK colormix Mano
Rubik: Charakteristika

Tvarovaná dlažba RUBIK je originálna vibrolisovaná skladbová dlažba, ktorá je tvorená dvoma kameňmi. Vyrába sa v prevedení tmavý colormix, ktorý nie je príliš citlivý voči znečisteniu pre svoju melírovanú farebnosť. Výška kameňa 80 mm umožňuje použiť túto dlažbu ako pre ľahkú, tak i pre náročnú prevádzku. Pre túto dlažbu je charakteristické opracovanie hrán tzv. kladivkovaním, čím vzniknú zaujímavé zvlnené okraje. Táto dlažba najlepšie vynikne na väčších plochách, je teda ideálna pre okolie rodinných domov či pre námestia a historické časti miest. Je taktiež vhodná do parkov a záhrad.

Dlažba MEMORIK

Dlažba MEMORIK I, II colormix Piano"" height="280" width="400"/>
Dlažba MEMORIK I, II colormix Piano
Dlažba MEMORIK I, II colormix Tombo"" height="280" width="400"/>
Dlažba MEMORIK I, II colormix Tombo
Memorik: Charakteristika

Tvarovaná dlažba MEMORIK je tvorená dvoma rozmerovo rôznymi kameňmi, ktoré je možné spolu kombinovať, ale je možné ich použiť i samostatne. Výška dlažby 60 mm umožňuje jej využitie ako pre ľahkú tak i pre stredne náročnú prevádzku. Pre túto dlažbu je charakteristické opracovanie hrán tzv. kladivkovaním, čím vzniknú zaujímavé zvlnené okraje. Táto dlažba najlepšie vynikne na väčších plochách, je teda ideálna pre okolie rodinných domov či pre námestia a historické časti miest. Je taktiež vhodná do parkov a záhrad.

Dlažba CUSTO

Detail dlažby CUSTO colormix Ardeso"" height="280" width="400"/>
Detail dlažby CUSTO colormix Ardeso
Custo: Charakteristika

Táto dlažba sa absolútne vymyká z kategórie klasických vonkajších dlažieb, ktoré majú pravidelný, či už štvorcový alebo obdĺžnikový formát. Základný kameň má nepravidelný tvar a na povrchu " falošné špáry", ktoré sa po pokládke vrátane tých skutočných zasypú vhodnou špárovaciou zmesou. Vzhľadom k veľkému množstvu špár dlažba vyzerá ako rozpukaný starý kameň. Ostarený vzhľad ju predurčuje k využitiu v parkoch, na námestiach, okolo kostolov a iných historických budov. Určite je to ale taktiež vhodné riešenie pre spevnené plochy v okolí rodinných domov, chát a chalúp. Výška dlažby 80 mm umožňuje jej využitie aj pre plochy s vyššou záťažou. Vyrába sa iba v prevedení "skladba", tzn. vrátane okrajových kameňov.